$722 Million Bitcoin Biz był gigantycznym oszustwem Ponziego, przywódca przyznaje.

Kalifornijczykowi grozi do pięciu lat więzienia.

Jeden ze sprawców 722 milionów dolarów Bitcoin Ponzi przyznał się do winy.
Joseph Abel jest drugim, który przyznał się do winy. Jest jednym z czterech aresztowanych w związku z tym planem.
Program sfałszował dane o kopalni Bitcoinów, by wciągnąć inwestorów.
Lider programu Bitcoin Ponzi, który wziął 722 miliony dolarów, przyznał się do winy przed sądem w New Jersey.

Joseph Frank Abel, 50 lat, z Camarillo w Kalifornii, powiedział, że przyznał się do spiskowania w celu oferowania i sprzedaży krypto walut w ramach BitClub Network, krypto-górniczego programu Ponzi o wartości co najmniej 722 milionów dolarów, prokurator USA Craig Carpenito ogłosił wczoraj.

Bądź pierwszym, który spróbuje naszego żetonu nagrody.
Zarabiaj żetony biernie, kiedy czytasz. Wydajcie swoje żetony w naszym sklepie z nagrodami.

Podopieczny Abla ma za sobą maksymalnie pięć lat więzienia i grzywnę w wysokości 250.000 dolarów lub dwukrotność zysków utraconych przez jego ofiary. Ma on zostać skazany w styczniu 2021 roku.

Abel jest jednym z czterech mężczyzn aresztowanych w związku z podrabianym systemem wydobywczym, który działał od kwietnia 2014 r. do grudnia 2019 r. Jest drugim, który przyznał się do zarzutów, po tym jak w lipcu przyznał się do winy obywatel rumuński Silviu Catalin Balaci, 35 lat. Zarzuty Balaci’ego pociągają za sobą takie same kary.

System ten jest podobny do innych klasycznych systemów kryptograficznych Ponziego. BitClub zachęcałby ludzi do inwestowania pieniędzy, które obiecał zainwestować w platformy wydobywcze Bitcoin. Te maszyny górnicze Bitcoin generowałyby Bitcoin Code, a BitClub wysyłałby część tych zysków z powrotem do inwestorów.

W prawdziwym stylu Ponziego, grupa sztucznie zawyżała zyski swoich górników Bitcoin, aby przyciągnąć inwestorów.

BitClub prowadził program partnerski i wypłacał starym inwestorom pieniądze swoich ostatnich ofiar. Ci, którzy prowadzili ten przekręt, nazywali swoje ofiary „owcami“, „głupcami“ i że „budowali ten cały model na plecach idiotów“.

DOJ oskarża „wielomilionowe kryptońskie Ponzi“ AirBit Club o oszustwo.

Amerykański Departament Sprawiedliwości oskarżył pięciu operatorów AirBit Club, rzekomej firmy zajmującej się wydobyciem i obrotem kryptofagami, która obiecała gwarantowane zyski – kryptofagi i pranie pieniędzy…

W lutym 2015 r. lub około tej daty jeden z pozwanych, Matthew Goettsche, nakazał Balaciowi „zwiększyć dzienne zarobki górnicze, począwszy od dzisiaj o 60%“. Balaci odpowiedział: „to nie jest zrównoważone, to jest ponzi teritori [sic] i szybkie ponzi gotówkowe. . . . .ale pewnie.“

Abel był „wielkim promotorem“ klubu, zgodnie z wczorajszym ogłoszeniem Departamentu Sprawiedliwości. Zamieścił w Internecie filmy o tym przedsięwzięciu oraz wygłosił prezentacje i przemówienia na temat BitClubu w całych Stanach Zjednoczonych, Azji, Afryce i Europie. Podobno powiedział amerykańskim inwestorom, aby korzystali z VPN – wirtualnej sieci prywatnej, która umożliwia użytkownikom anonimowe przeglądanie Internetu, aby uniknąć kontaktu z władzami USA.